Lubelski ZPN   Świętokrzyski ZPN
Stadion MKS Sygnał Lublin - ul Zemborzycka 3

2016-10-15, 11:30

Czas spotkania: 60 min.

W dniu 15.10.2016 na stadionie MKS Sygnał w Lublinie rozegrano III kolejkę spotkań reprezentacji ZPN w kategorii młodziczka.

Młode "lublinianki" po dwóch minimalnych porażkach (1;0 z Małopolskim oraz 1:0 z Podkarpackim ZPN), rywalizowały o pierwsze punkty z reprezentantkami Świętokrzyskiego ZPN.

Tylko zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu przedłużało gospodyniom szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Pomimo niskiej temperatury jaka panowała podczas rozgrywanego spotkania, zebrana kilkudziesięciu osobowa publiczność nie mogła narzekać na brak emocji. Reprezentantki naszego województwa od pierwszych minut sprawiały wrażenie drużyny bardziej zdeterminowanej, i to one stwarzały sytuacje bramkowe.

Pierwszą bramkę dla drużyny prowadzonej przez Przemysława Makowskiego zdobyła debiutująca w zespole Aleksandra Mateńka (UKS Legion Grabów Szlachecki). Drugi gol zdobyła strzałem z około 25m Paulina Zaniewska i do przerwy "lublinianki" pewnie prowadziły 2:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodynie były zespołem lepiej zorganizowanym efektem czego było zdobycie kolejnych trzech bramek. Na 3:0 podwyższyła Kiepura Weronika (GKS Górnik Łęczna), czwartą bramkę zdobyła Kazanecka Marta (LKS Dwernicki Stoczek Łukowski), natomiast wynik spotkania na 5:0 ustaliła Orzełowska Weronika (DAF Łuków).