Świętokrzyski ZPN   Lubelski ZPN
Starachowice - obiekty "Juventy" ul Szkolna 14

2013-05-03, 12:00

Czas spotkania: 60 min.

W dniu dzisiejszym (3.05.2013) zakończyliśmy eliminacje do Mistrzostw Polski Młodziczek.

Ostatni mecz naszej reprezentacji (kat. młodziczka) z Świętokrzyskim ZPN decydował o tym czy nasze zawodniczki awansują do Półfinału Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca w grupie.

Na kolejkę przed zakończeniem meczy eliminacyjnych wiadomo było że "lublinianki" wystąpią w Półfinale Mistrzostw Polski. Nie wiadomo było czy awansują z pierwszego czy też z drugiego miejsca, oraz która druga drużyna będzie cieszyla się z awansu do dalszej fazy rozgrywek.

Po V kolejkach (oprócz "lublinianek"), szansę na awans miały zespoły z Małopolskiego ZPN oraz Podkarpackiego ZPN.

W ostatniej kolejce wyżej wymienione zespoły grały między sobą i lepszą drużyną okazała się ekipa Podkarpackiego ZPN która pokonała Małopolski ZPN na ich terenie 1:2.

Aby pozostać na pierwszym miejscu drużyna Przemysława Makowskiego musiała pokonać Świętokrzyski ZPN i... sprostała temu zadaniu.

Lublinianki pomimo straty bramki w 5 minucie, szybko podniosły się "po tym ciosie" i w ciągu kolejnych 25 minut zdobyły trzy bramki. Po przerwie kontrolowały przebieg spotkania a stwarzane sytuacje bramkowe przyniosły efekt w postaci zdobycia kolejnych dwóch goli.

Wynik 1:5 na korzyść "lublinianek" w pełni odzwierciedla przebieg całego meczu.

W dzisiejszym meczu bramki strzelały:

2 - Dominika Sacharuk (UKS Piątka plus Biaął Podlaska)

1 -  Bosak Anita (UKS Niwka łomazy)

1 - Bancerz Anna, Drąg Aleksandra (UKS Dubler Opole Lubelskie).

Należy pochwalić cały zespół za zaangażowanie przez pełne 60 minut, oraz za stwarzanie i wykorzystywanie sytuacji bramkowych.

Dziewczęta w pełni zasłużyły na awans do półfinału. Wierzę że nasza drużyna jest w stanie zagrać 3 mecze półfinałowe na wysokim poziomie, a przy odrobinie szczęścia opuścić turniej z medalem -mówi Przemysław Makowski -trener lubelskiego zespołu.

Dwa turnieje półfinałowe odbędą się w dniach 18-19.05.2013.

Jeden z turniejów odbędzie się w Puławach, gdzie będzie można obejrzeć grę naszych zawodniczek.