STADION OSiR w Puławach (ul. Hauke-Bosaka 1)

2013-03-28, 10:30

Czas spotkania: 60 min.

Cenny punkt "lublinianek".

W dniu dzisiejszym na obiektach MOSiR w Puławach odbył się mecz reprezentacji młodziczek Lubelskiego ZPN z Małopolskim ZPN.

Stawka meczu była bardzo duża, bowiem zwycięstwo "lublinianek" gwarantowało awans naszego zespołu z 1 miejsca do Półfinału Mistrzostw Polski, natomiast zwycięstwo drużyny przyjezdnej różnicą dwóch bramek - objęcie prowadzenia w grupie.

Remis 2:2 sprawia,że "lublinianki" do awansu potrzebują zaledwie jednego punktu, natomiast awans z pierwszego miejsca (teoretycznie słabsze przeciwniczki w Półfinale Mistrzostw Polski) zapewniony będzie gdy drużyna Przemysława Makowskiego zdobędzie 3 punkty w dwóch spotkaniach.

Dzisiejsze spotkanie było bardzo emocjonujące. Zawodniczki z Małopolskiego ZPN przyjechały z nastawieniem zdobycia kompletu punktów i gdyby nie bardzo dobra gra naszych bramkarek oraz niefrasobliwość napastniczek pod naszą bramką, zapewne cel zostałby osiągnięty, ale...

Piłka nożna rządzi się swoimi prawami i wygrywa ten... kto strzeli więcej bramek.

Pomimo że stroną przeważającą były "krakowianki" to, pierwszą bramkę strzeliła nasza drużyna. Izabela Hyrycz (DKS Gaudium Zamość) wykorzystała dośrodkowanie, przyjęła piłkę stojąc bokiem do bramki następnie w polu karnym okiwała jedną przeciwniczkę i pewnym strzałem obok bramkarki umieściła piłkę w siatce. Po stracie bramki drużyna Małopolskiego ZPN coraz częściej stwarzała sytuacje bramkowe jednak na przeszkodzie stała bardzo dobrze dysponowana Julia Fronczek (UKS Piątka plus Biała Podlaska), która kilkakrotnie ratowała nasz zespół przed utrata bramki.

Do przerwy lublinianki prowadziły 1:0.

Widząc że lublinianki mają spore problemy w strefie środkowej boiska,w przerwie nastąpiła zmiana ustawienia.

Mecz stał się bardziej wyrównany jednak w dalszym ciągu stroną przeważającą była drużyna przyjezdna.

Na 10 min przed zakończeniem spotkania goście zdołali zdobyć bramkę wyrównującą. Jednak w naszym zespole błyszczała Izabela Hyrycz  która dwie minuty później dzięki agresywnej grze spowodowała błąd przeciwniczki który wykorzystała Milena Mikołajczak (UKS Piątka plus Biała Podlaska) i zdobyła drugiego gola dla naszego zespołu. Niestety nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu, bowiem pięć minut przed końcowym gwizdkiem młode piłkarki Małopolskiego ZPN doprowadziły do remisu.

Dzisiejszy mecz pokazał że droga do awansu Półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek, wcale nie musi być taka prosta. Oczywiście należy pochwalić cały zespół, za to że stawił opór bardzo dobrze dysponowanym dzisiaj przeciwniczkom i wykorzystał nieliczne sytuacje bramkowe. Remis w dzisiejszym spotkaniu oznacza że... należy zastanowić się nad delikatną korektą w składzie, oraz ustawieniu na kolejne spotkanie. Należy zaznaczyć że dzisiejszy remis znacznie przybliża nas do piątego z rzędu awansu do kolejnej fazy rozgrywek.

Mecz V kolejki zaplanowano na 14 kwietnia. Przeciwnikiem Lubelskiego ZPN będzie Podkarpacki ZPN,

Mecz IV kolejki pomiędzy Podkarpackim ZPN a Świętokrzyskim ZPN z uwagi na zły stan boisk został przełożony (termin do ustalenia).