Reprezentacja Lubelskiego ZPN (kat. młodziczka) - strona nieoficjalna

Kadry wojewódzkie zakończyły eliminacje

• autor: makolublin, 2018-05-31 19:51

W dniu 22.05.2018r w Kunowie reprezentacje Lubelskiego ZPN w kategorii młodziczka oraz juniorka młodsza rozegrały ostatnie swoje spotkania w ramach eliminacji do Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Zawodniczki prowadzone przez duet trenerski Paulina Kawalec/Anna Jędrzejewska aby utrzymać trzecią lokatę w grupie nie mogły przegrać z rówieśniczkami z województwa świętokrzyskiego. Od pierwszego gwizdka sędziego "lublinianki" były stroną przeważającą efektem czego do przerwy prowadziły 2:0. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Reprezentantki naszego województwa uzyskały dodatkowe trzy gole i pewnie pokonały Świętokrzyski ZPN 5:0.

Bramki zdobyły: Nikola Dębińska, Kaja Franaszczyk (Unia Lublin), Wiktoria Sprawka oraz Mariola Skoczylas (Granit Bychawa), Gabriela Bielińska (Górnik Łęczna).

Końcowa tabela eliminacji w kategorii juniorka młodsza:

Reprezentacja - juniorki mł.

mecze

punkty

bramki

1*

Małopolski  ZPN

25-4

2*

Podkarpacki ZPN

11-7

Lubelski ZPN

13-14

Świętokrzyski ZPN

0-24

Reprezentantki Lubelskiego ZPN w kategorii młodziczka prowadzona przez trenerów Przemysław Makowski/Krzysztof Sobieszczuk musiały wygrać aby awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

W pierwszej części spotkania "lublinianki" stworzyły kilka sytuacji bramkowych, a jedną z nich wykorzystała debiutująca w reprezentacji Buda Patrycja (KS Hutnik Dubeczno). W drugiej części spotkania na 2:0 podwyższyła Amelia Rugała (UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska) i po końcowym gwizdku młode piłkarki cieszyły się z awansu do turnieju półfinałowego w ramach Ogólnopolskich Rozgrywek Młodziczek.

Końcowa tabela eliminacji w kategorii młodziczka:

Reprezentacja - młodziczki

2. Lubelski ZPN Lubelski ZPN 6 bz
3. Łódzki ZPN Łódzki ZPN 3 bz
4. Świętokrzyski ZPN Świętokrzyski ZPN 0 bz

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.