Reprezentacja Lubelskiego ZPN (kat. m³odziczka) - strona nieoficjalna

Aktualno¶ci

Remis m³odziczek, pora¿ka juniorek w meczu z Ma³opolskim ZPN

• autor: makolublin, 2016-05-06 14:50

W dniu 03.05.2016 w My¶lenicach reprezentacje Lubelskiego ZPN (kat.m³odziczka oraz juniorka m³odsza) rozegra³y spotkanie z zawodniczkami Ma³opolskiego ZPN.

szczegó³y w rozwiniêciu newsa

Obie nasze reprezentacje jad±c na to spotkanie mia³y zupe³nie inny cel. Juniorki m³odsze aby my¶leæ o awansie to turnieju fina³owego Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich musia³y spotkanie wygraæ, natomiast m³odziczki maj±c ju¿ zapewniony awans do turnieju pó³fina³owego nie mog³y przegraæ, bowiem straci³y by szanse na awans z pierwszego miejsca w grupie.

Pierwsze na boisko wybieg³y reprezentantki w kategorii m³odziczka, które stworzy³y bardzo dobre widowisko. Po pierwszej czê¶ci spotkania, "lublinianki" w pe³ni zas³u¿enie prowadzi³y 2:0, po bramkach Pauliny Tymon (UKS Pi±tka plus AZS PSW Bia³a Podlaska). Niestety b³±d sêdziego w pierwszej minucie drugiej czê¶ci gry, sprawi³ ¿e kontaktow± bramkê (z rzutu karnego) strzeli³y zawodniczki z Ma³opolski. Nasze zawodniczki jeszcze nie och³onê³y po bramce, a 4 minuty pó¼niej w zamieszaniu w polu karnym, strza³ z 7 metrów oddaj± gospodynie i doprowadzaj± do remisu. Wynik 2:2 utrzyma³ siê do koñca spotkania i to zawodniczki z naszego województwa na kolejkê przed zakoñczeniem eliminacji prowadz± w grupie maj±c punkt przewagi nad Ma³opolskim ZPN.

Niestety juniorki m³odsze zagra³y zdecydowanie s³abiej. Wysoka stawka spotkania widocznie ich sparali¿owa³a bowiem w pierwszej czê¶ci gry stron± dominuj±c± by³y zawodniczki z Ma³opolski i to one do przerwy prowadzi³y 5:1. Po przerwie obraz gry zmieni³ siê diametralnie. Lublinianki by³y czê¶ciej przy pi³ce i coraz ¶mielej atakowa³y na bramkê gospodyñ. Ostatecznie po przerwie uda³o siê zdobyæ "tylko" dwa gole i ostatecznie zawodniczki Ma³opolskiego ZPN cieszy³y siê z wygranej 5:3.

Pora¿ka naszego zespo³u sprawi³a ¿e dru¿yna z naszego regionu nie awansuje do turnieju fina³owego.

Bramki dla reprezentacji Lubelskiego ZPN zdoby³y:

Bosak Anita, Milena Ko³odziejczak, Ulatowska Gabriela (wszystkie AZS PSW Bia³a Podlaska).

Autor: Tre¶æ:pozosta³o znaków:

ARENA LUBLIN - wrêczanie medal za III miejsce w Polsce
£adowanie...

Mazowiecki ZPN 5:4 Lubelski ZPN
¦wiêtokrzyski ZPN 0:4 £ódzki ZPN

M³odzicy » Inne rozgrywki
1. Mazowiecki ZPN Mazowiecki ZPN 9 bz
2. Lubelski ZPN Lubelski ZPN 6 bz
3. £ódzki ZPN £ódzki ZPN 3 bz
4. ¦wiêtokrzyski ZPN ¦wiêtokrzyski ZPN 0 bz

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.